Sık Sorulan Sorular

Program Hakkında

 • Bir çok sayısal loto programı var. Lotobim'in farkı ne?
  Lotobim, bildiğiniz bir çok loto programında bulunan temel birçok özelliklere sahip. Ancak hiç bir programda olmayan, eşsiz sayı üretme/filtreleme yetenekleri var.
 • Bazı filtreleme değerlerini verdiğimde kimi zaman hesaplama süresi çok uzuyor. Bu normal mi?
  Evet bazı hesaplama ve filtreleme modüllerine süresinin uzaması çok normal. 'Seçimli Tahmin' modülünde 25 'in üzerinde sayı seçtiğinizde, 'Banko Tahmin' modülünde '1 li Banko' seçtiğinizde, 'Tekrar Simülasyonu' modülünü çalıştırdığınızda veya 'Rastgele Tahmin' modülünde 40,000 'in üzerinde sayı ürettiğinizde; bekleme süresinin uzaması gayet normaldir.
 • Lotobim'in filtreleme verilerine göre hesaplama süresi ortalama ne kadardır?
  Genel olarak Lotobim 'in sayı üretme ve filtreleme süresi bir kaç milisaniye ile bir kaç saat arasındadır. Çok istisnai durumlarda bu süre 4 saati geçebilir. Hesaplama ve filtreleme sürelerinin uzunluğunu belirleyen en önemli kriterler; 'sahip olduğunuz bilgisayarın donanım özellikleri' ve 'hesapladığınız/filtrelediğiniz sayı kombinasyonunun büyüklüğü' dür. Eğer çok eski ve yavaş bir bilgisayarda çok büyük sayı kombinasyonlarını hesaplıyor yada filtreliyorsanız; bilgisayar sisteminizin çok uzun bir süre tepki veremeyebileceğini lütfen hatırlayınız.
 • Lotobim ile hesaplanan sayıları doğrudan sayısal loto kağıdına yazdırabilir miyim?
  Evet. Detaylar için sitemizin BLOG sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz!
 • Lotobim ile hesaplanan sayıları Microsoft Excel© formatında alabilir miyim?
  Evet. Eğer sisteminizde Microsoft Office© yüklü ise hesaplanan sayıları Microsoft Excel© formatında alabilirsiniz.
 • Lotobim ile en az ne kadarlık sayısal loto oynamalıyım ki kazanma şansım artsın?
  Bu konuda bir alt sınır ne yazik ki yok. Matematiksel olarak; oynadığınız kupon sayısı arttıkça kazanma oranınız artar. Bütçenize uygun davranmanız ve kaybetmeyi rahatlıkla göze aldığınız bir miktar en uygun olanıdır (bu 1 tek kolon da olabilir yüzlerce kupon da olabilir).
 • Lotobim'de verdiğim kriterlere göre hesaplanan sayıları her zaman görebilirmiyim yada hesaplanan sayılardan kaç bildiğimi öğrenebilirmiyim?
  Evet, İstediğiniz takdirde Lotobim hesapladığı/filtrelediği sayıları saklama ve sakladığı bu sayılara, daha sonraki çekiliş haftalarında kaç isabet ettiğini hesaplama yeteneğine sahiptir.
 • İnternet bağlantım olmadığında programı kullanamıyorum?
  Lotobim programı çekiliş verilerinin güncellenmesi, programın yeni versiyon kontrollerinin yapılabilmesi ve güvenlik kontrolleri için internet bağlantısına ihtiyaç duymaktadır. Lotobim'i aktif bir internet bağlantısı olmadan kullanamazsınız!
 • Neden bir çok farklı "hesaplama modülü" var?
  Bir çok kullanıcı, kendine uygun gördüğü herhangi bir sabit yöntemle yada bir kaç farklı yöntemle sayı üretmek istemektedir. Örnek vermek gerekirse; herhangi bir kullanıcı özellikle 16-48 sayılarının her hafta BANKO olarak geldiğini varsayarak 16-48 sayılarının diğer tüm sayı grupları ile 6 lı sayı kombinasyonlarını üretmek isteyebilir. Lotobim bu kullanıcı için 178.365 satırlık tüm 6 'lı sayı kombinasyonlarını üretir. Sonra standart filtreleri çalıştırarak 801 kupon adedine kadar eleme yapabilir. Hatta "5 Çıkma Durumuna Göre Filtreme" modülünü çalıştırarak toplam kupon sayısını 141 e düşürebilir! Ayrıca bir başka kullanıcı, oynadığı sayıların gerçek bir "Küre Simülasyonu" ile üretilmesini isteyebilir. Yada bir diğer kullanıcı, 1 tam kolon sayısal kuponu ile mümkün olan hemen hemen tüm sayıları işaretlemek isteyebilir: "Çark Simülasyonu"

Lisanslama Hakkında

 • Lotobim 'i kullanmak için satın almak zorundamıyım?
  Hayır, Lotobim 'i satın almadan da kullanabilirsiz. Ücretsiz olan DEMO sürüm, kısıtlı özelliklerle de olsa Lisans satın almadan kullanılabilir.
 • Lotobim 'i satın aldığımda lisans süresi ne kadar sürecek?
  Lotobim 'de lisansladığınız paket içeriğine göre farklı lisans süreleri var. Lotobim 'in "PROFESYONEL" sürümünün "Lisanslı Kullanım Süresi" değişken zamanlamaya tabidir. Lisanslı kullanım süreleri 4/8/13/26/52 hafta aralıklarındadır. En uzun lisanslama süresi 1 yıl ( 52 Hafta ) dır. Satın alınan "Lisanslı Süresi" dolduğunda, lisans yenilemesi gerekmektedir. Lisans yenilenmediğinde Lotobim; DEMO olarak kısıtlı özellikleri ile kullanılmaya devam edilebilir!
 • Lotobim 'in lisanslı sürümünü aldığımda programın tüm özelliklerini kullanabilecekmiyim?
  Lotobim birden fazla lisans seviyesine ve birden fazla lisans süresine sahip olacak şekilde hazırlandı. Farklı lisans seviyelerinde; (PIRLANTA, PLATİN, ALTIN, GÜMÜŞ, BRONZ, TEMEL) programın farklı lisans özelliklerini kullanabileceksiniz. PIRLANTA lisansa sahip bir kullanıcı programın tüm özelliklerini kullanabilecek ancak ALTIN seviyede lisansa sahip olan bir kullanıcı PLATIN ve PIRLANTA filtre özelliklerini kullanamayacak. Ayrıca farklı lisans seviyelerindeki kullanıcıların üretebilecekleri/kaydedebilecekleri sayı kombinasyonları ve yazdırabilecekleri kupon sayısı farklı olabilecek. Detayları programın 'Satın Al' başlığında görebilirsiniz!
 • Lisansladığım kararlı Lotobim sürümünü kaç farklı bilgisayara yükleyebilirim?
  Almış olduğunuz kararlı sürümü sadece 1 bilgisayara yükleyebilirsiniz. Ancak bilgisayarınızda oluşan parça değişimleri / işletim sistemi güncellemeleri sonucunda yada bilgisayar sisteminizi tamamen yenilemeniz durumunda lisans süreniz dolana dek 2 kez daha lisans yenileme talebinde bulunabilirsiniz. İsterseniz lisans süreniz dolana kadar kullanım hakkınız olan diğer 2 lisans yenileme hakkınızı başka bilgisayarlarda da kullanabilirsiniz. Her ne şart altında olursa olsun; lisans süresi dolana dek toplam 3 (üç) lisans isteme hakkınız bulunmaktadır.

Promosyon - Kampanyalar Hakkında

 • Lotobim kararlı sürümü için özel kampanyalar yada promosyanlar olacak mı?
  Evet. Lotobim BETA 'nın ilk kullanıcılarının bir kısmına (örneğin ilk 50 kullanıcı gibi) veya belirli bir sayıda üye olan kullanıcılara (örneğin 100. kullanıcı, 500. kullanıcı, 1000. kullanıcı gibi ) özel promosyonlarımız olucak. Ayrıca Lotobim'in kararlı sürümünü lisanslayan belirli kullanıcılara (örneğin ilk 50 kullacını gibi) veya belirli bir sayıda lisansyalan kullanıcılara (örneğin 100. kullanıcı, 500. kullanıcı, 1000. kullanıcı gibi) özel kampanyalarımız olucak. Ayrıca hoşunuza gideceğini düşündüğümüz bir çok sürpriz promosyon ve kampanyalarımız da olucak.

İşletim Sistemi - Donanım Hakkında

 • Kullandığım bilgisayarın özellikleri hesaplama süresinde çok etkili mi?
  Kesinlikle evet. Yeni nesil, hızlı bir işlemcili, yüksek hafızalı ve hızlı bir disk erşimine sahip bir bilgisayarın hesaplama süresi, 3-5 yıldan daha eski bir sistemin hesaplama süresine göre %20-80 arasında bir performans farkı gösterebilir.
 • Lotobim'i kullanmak için en düşük sistem gereksinimleri nelerdir?
  Minimum sistem gereksinimi: Pentium sınıfı işlemci, 64MB ram (128MB ve üstü tavsiye edilir), 20MB sabit disk (kurulum) / 1GB sabit disk (hesaplama), min. 1024x768 ekran çözünürlüğü, Windows 2000 Sp3 ve sonrası / Windows Xp / Windows Vista / Windows 7 / Windows Server 2003 / Windows Server 2008 / Windows Server 2008 R2 işletim sistemlerinden herhangi birisi.
 • Lotobim'i daha performanslı kullanabilmek için tavsiye edeceğiniz ortalama bir sistem örneği verebilir misiniz?
  2GHz veya üstü çift çekirdekli işlemci, 2GB veya üstü hafıza, 10GB veya üstü sabit disk (boş) kapasitesi.

Diğer Konular Hakkında

 • Sürekli olarak aynı yöntemle / sistemlemi oynamam gerekiyor.
  Bu tamamen sizin seçiminize bağlı. Dilerseniz bir; dilerseniz birkaç yöntemle hesaplamalar yaptırabilirsiniz.
 • Birkaç kullanıcı bir araya gelip sayı üretebilirmiyiz?
  Eğer kolon adedi olarak çok sayıda hesaplama yaptırıyorsanız ve oynadığınız kolonların tutarı bütçenizi aşıyorsa bir kaç kişi biraraya gelip ortak kolon oynatabilirsiniz.
 • İnternet cafe / Sayısal Loto Bayisinde programı kullanabilir miyim?
  Lotobim'i ister kişisel bilgisayarınıza isterseniz İnternet Cafede istersenizde Sayısal Loto bayiinde kullanabilirsiniz.
 • Şans Topu / Süper Loto ve On Numara Modülleri eklenicek mi?
  Şanstopu ve On numara modüllerinin, BETA versiyonun tamamlanmasından sonra Lotobim'e eklenmesi düşünülüyor.
 • Programınızı başka dil/ler ve ülkeler için de kullanabilirmiyiz?
  Çoklu Dil/Ülke özellikleri BETA versiyonun tamamlanmasından sonra Lotobim'e eklenmesi düşülüen özelliklerden bir kaçı.
loto, sayısal, sayısal loto programı, tahmin, sonuç, sonuçlar, sonuçları, çekiliş, çekilişler, çekilişleri, oyna, numara, numaralar, numaraları, tahmin, tahminler, tahminleri, tahmini, tahmın, tahmınlerı, saysal, sayılsal, saısal, sayosal, sayıl, sayıal, satısal, sayısal, sayısl, sayısak, sayılal, sonuşları, sunuşları, rakam, rakamlar, rakamları, program, programlar, programları, sayı, sayılar, sayıları, analiz, tüyo, tüyolar, sır, sırrı, 6 49, 6/49, 6-49, istatistiktik, grafik, veri, veriler, nasıl, bilir, bilirim, bilinir, bulurum, bulunur, kazanırım, kazanılır, sihir, blog, en çok, çıkan, çıkmış, çıkacak, çıkar, kim